شما وارد انجمن نشده‌اید، در اینصورت از تمامی امکانات سایت نمی‌توانید استفاده کنید. برای رفع این مشکل وارد شوید یا ثبت‌نام کنید.

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی
آفلاین
اسمان
الهی"انکه شوق زندگی در من برانگیزد تویی
ثبت‌نام‌شده

اعتبار: 15
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
۲-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۰۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-مهر-۱۳۹۰ ۰۴:۳۲ عصر، توسط اسمان.)
0سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی | ارسال: #1

[تصویر: 1316869300_3130_5863aa9136.jpg]

سخنی با خدا به زبان ریاضی

خدایا! شکر که تو را حدی برایت متصور نیست. سپاس تو را که بی نهایت مهربانی و بی شمار پاک خدایا! حمد و سپاس از آن توست که محیطی بر تمام عالم و تو تکیه گاهی بر تمام موجودات. خداوندا! بنده ای هستم سراپا تقصیر که وجودم بر محور حیات در محاصره پیکانهای شیاطین است.
خدایا! دستم را بگیر که من کسری از توأم و وجودم از آن توست و همه مرا به نام تو می شناسند که من مشتقی از حد بی انتهای توام.
پروردگارا! ....

اسمانقال امیر المومنین علیه السلام:
"واعلمو ان یسیر الریاء شرک و مجالسه اهل الهوی منساه للایمان و محضره الشیطان"
اگاه باشید! ریاکاری هرچند اندک باشد شرک است و همنشینی با هوا پرستان ایمان را به دست فراموشی می سپارد و شیطان را حاضر می کند......
<نهج البلاغه " قسمتی از خطبه 86>
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
آفلاین
اسمان
ثبت‌نام‌شده

سپاس ها 0
۲-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۰۶ عصر
0RE: سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی | ارسال: #2
[تصویر: 1316867791_3130_87b741a539.jpg]

خدا بهترین ریاضی دان
ریاضی یعنی: تدبیر در آفرینش و بنا نهادن آن به وسیله اعداد و اعداد یعنی: شمارش تعداد اجزای طبیعت تا بینهایت و بینهایت یعنی: از اول تا آخر و از اول تا آخر یعنی: رسیدن به خدا، و رسیدن به خدا یعنی: عشق و در مجموع، ریاضی مقدمه ای برای رسیدن به خالق هستی
به نظر من هم، خداوند یک ریاضی دان است، ریاضیدانی که برخلاف ما، هر مسئله ای را به آسانی می تواند حل کند و مانند ما انسانها نیاز ندارد از فرمولهای پیچیده استفاده کند، اصلا پایه گذار ریاضی، خدای خالق است و ریاضی واسطه ای است تا بتوانیم به قدرت خالق خود پی ببریم، و بدانیم این جهان بر پایه ارقام و اعداد ریاضی بنا شده است.
اگاه باشید! ریاکاری هرچند اندک باشد شرک است و همنشینی با هوا پرستان ایمان را به دست فراموشی می سپارد و شیطان را حاضر می کند......
آفلاین
اسمان
ثبت‌نام‌شده

سپاس ها 0
۲-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۰۸ عصر
0RE: سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی | ارسال: #3
[تصویر: 1316867855_3130_b6d320f022.jpg]

شعری از پروفسور هشترودی در مورد ریاضیات
منحنی قلب من، تابع ابروی توست

خط مجانب بر آن، کمند گیسوی توست

حد رسیدن به تو، مبهم و بی انتهاست

بازه تعریف دل، در حرم کوی دوست

چون به عدد یک تویی من همه صفرها

آن چه که معنی دهد قامت دلجوی توست

گرمی جان بخش او جزئی از آن خوی توست
بی تو وجودم بود یک سری واگرا

ناحیه همگراش دایره روی توست

(پروفسور هشترودی)
آفلاین
اسمان
ثبت‌نام‌شده

سپاس ها 0
۲-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۱۰ عصر
0RE: سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی | ارسال: #4
[تصویر: 1316867965_3130_743838ef95.jpg]

طنز ریاضی
سؤال:ثابت کنید مجموعه اعداد طبیعی جالبه.(اثبات بروش استقراء)

جواب:یک-اولین عدد طبیعی است پس جالبه.دوتنهاعدداول زوج طبیعی است پس جالبه.

فرض استقرا: ا گر nعدد جالبی باشد

حکم استقرا: ثابت میکنیم n+1 عددجالبی است.

اثبات: فرض کنیدn+1 جالب نباشد . درآن صورت اولین عدد طبیعی خواهد بودکه جالب نیست درنتیجه

n+1 به عنوان اولین عدد طبیعی ناجالب ،جالب خواهدبود. پس مجموعه اعداد طبیعی جالبه.

منبع: وبلاگ رياضي و اجتماع
آفلاین
اسمان
ثبت‌نام‌شده

سپاس ها 0
۲-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۱۲ عصر
0RE: سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی | ارسال: #5
[تصویر: 1316868072_3130_445d590796.jpg]

101درصد؟
اصلا چه معنی میده بیش تر از 100 درصد ؟

چطوری میشه به بیشتر از 100 درصد دست پیدا کرد ؟

100 درصد تو زندگی چه معنی ای میده ؟

اینجا یه فرمول کوچیک ریاضی هست که ممکنه کمکتون کنه ؟
اگر :

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

میشه جاش شمارشو نوشت :

1234567891011121314151617181920212223242526

اگر :

H A R D W O R K

8+1+18+4+23+15+18+11

اعداد رو جمع بزنید !!! جمعشون میشه 98

و:

K N O W L E D G E

11+14+15+23+12+5+4+7+5

دوباره اعداد رو جمع بزنید !!! جمعشون میشه 96

اما :

A T T I T U D E

1+20+20+9+20+21+4+5

این بار که اعداد رو جمع می زنید می بینید که میشه 100

حالا ببینید عشق به خدا شما رو به چه عددی میرسونه :

L O V E O F G O D

12+15+22+5+15+6+7+15+4

بنابراین ، بر اساس ریاضی میشه اینطوری نتیجه گیری کرد که :

وقتی که کار سخت و دانایی شما رو بهش نزدیک میکنه ، طرز برخورد شما رو بهش میرسونه و لی عشق به خداست که شما رو به بالای همه اینها میرسونه !!!

منبع:وبلاگ کلاس ریاضی
آفلاین
اسمان
ثبت‌نام‌شده

سپاس ها 0
۲-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۱۶ عصر
0RE: سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی | ارسال: #6
[تصویر: 1316868342_3130_5fb88a2d3c.jpg]

چرا باید ریاضی بخوانیم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

رفاه مادی و آسایشی که بشر امروز از آن برخوردار است در پرتو دانش و فناوری مدرن و مهندسی و سایر علوم به ویژه فیزیک، شیمی، بیولوژی و رشته های مربوط به آنها به دست آمده است.

در مطالعه این رشته ها و تقریبا هر رشته دیگر دانشگاهی، دانشجو به دانستن سطح معینی از ریاضیات نیازمند است. بیشترین معلومات ریاضی برای مطالعه در رشته های مهندسی، فیزیک و شیمی مورد نیاز است. سایر رشته ها مانند پزشکی، روان شناسی، جامعه شناسی، بیولوژی، کشاورزی، بازرگانی، تجارت، بانکداری و ده ها رشته دیگر اگر چه ظاهرا ارتباط زیادی با ریاضیات ندارند - و در حقیقت تا صد سال قبل هم این رشته ها تکیه زیادی بر ریاضیات نداشتند - اما در شکل های مدرن و امروزی خود، این رشته ها دارای تئوری هایی هستند که درک آنها و کار بردشان شدیدا بستگی به آمار و تکنیک های ریاضی دارد.

ریاضیات تنها زبانی است که پدیده های طبیعی جهان هستی را به خوبی توضیح می دهد. ریاضیات حتی پدیده های اجتماعی _خواه اجتماعات بشری، خواه اجتماعات حیوانی_ را نیز می تواند به خوبی تشریح کند و با ترسیم مدلی برای آنها تغییرات آتی آنها را پیش بینی کند. لوباچفسکی (۱) می گوید؛ هیچ شاخه ای از علم ریاضی _هر اندازه هم که انتزاعی و مجرد باشد_ وجود ندارد که یک روز کاربردی برای آن در توضیح پدیده های دنیای واقعی پیدا نشود.

از کهکشان ها و حرکت سیارات عظیم به دور خورشید ها گرفته تا حرکت ابر ها، بادها، گردبادها و از پرواز فضا پیما های غول پیکر و هواپیماهای عظیم الجثه و حرکت قطارها، کشتی ها و اتومبیل ها گرفته تا افتادن سیبی از درخت و سقوط قطرات باران و حدوث رنگین کمان و حرکت بی امان و خستگی ناپذیر الکترون ها به دور هسته اتم ها و فعل و انفعالات شیمیایی که میلیون ها از آن هر لحظه در طبیعت رخ می دهد و هر گونه تغییر در هر چیز و هر زمان، همه و همه با کمک مدل ها و معادلات ریاضی قابل بررسی هستند. قسمت عمده فیزیک با زبان ریاضی قابل تشریح و فهم است. تئوری کوانتوم و تئوری نسبیت با زبان ریاضی است که کوشش دارند قوانین کائنات را تشریح کرده و توضیح دهند.

گالیله می گوید؛ جهان هستی همواره در برابر دیدگان حیرت زده انسان گسترده خواهد ماند و انسان هرگز نمی تواند آن را درک کند مگر اینکه زبانی را که این جهان با آن نوشته و توضیح داده شده است یاد بگیرد و حروف آن را بشناسد. این زبان چیزی جز ریاضیات نیست و این حروف جز مثلث، دایره و سایر اشکال هندسی چیز دیگری نیستند. بدون این زبان انسان حتی یک کلمه از جهان هستی را نخواهد فهمید و همواره گمشده ای را ماند که در کوچه های پر پیچ و خم سرگردان است.

بسیاری از مردم فکر می کنند که فارغ التحصیل رشته ریاضی فقط کارآیی و کفایت در تدریس ریاضیات را دارد و بس در حالی که امروزه در غرب، بسیاری از کارفرما ها منجمله دولت ها برای استخدام در بخش های مختلف سازمان ها و نهاد های خود علاقه مندند متخصصینی را که استخدام می کنند، دارای پشتوانه خوبی از ریاضیات نیز باشند و به ویژه قادر به تجزیه و تحلیل مسائل موجود در آن کار و مطابقت دادن آنها با مدل های ریاضی و بالاخره حل مسئله باشند.

اینها برخی از دلایلی بودند که آموختن ریاضیات را در عصر امروز ضروری می کنند. اما آموختن ریاضیات یک دلیل دیگر هم دارد و آن این است که برای بسیاری از انسان ها ریاضیات از جذابیت خاصی برخوردار است و آن پی بردن به شگفتی ها و اسرار و زیبایی هایی است که این دانش در ذات خود نهفته دارد.

منبع: روزنامه کارگزاران
آفلاین
اسمان
ثبت‌نام‌شده

سپاس ها 0
۲-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۱۸ عصر
0RE: سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی | ارسال: #7
[تصویر: 1316868463_3130_710e7374a0.jpg]

نامه یک ریاضیدان به دوستش

به نام او که عالم را بر اساس « حساب » و « هندسه » آفرید . آری به نام او که همه چیز دنیا را بر اساس حساب استوار کرد و بر پایه هندسه نظم بخشید .

دوست خوبم سلام !

امیداورم روزهای زندگی ات سرشار از تلاشهای مثبت و منطق بر خط راست در جهت رسیدن به خدای یگانه باشد .

دوست خوبم !

جریان اندیشه های زلال سرزمین فکر ما را آبیاری و سر سبز می کند ، پس چه نیک است سر گذرگاه جریان اندیشه های خویش بنشینیم و از زاویه بالا آن را تماشا کنیم اگر دو ضلع زندگی« امید » و« عمل » باشد زاویه زندگی به لطف خدا همواره « منفرجه » است .

بدان که« امید » را باید به منزله مرکزی دانست که کلیه امور بشری مانند دایره پیرامون آن می چرخد و« عمل » همان تلاش های مثبت اوست که او را به مقصد می رساند .

دوست خوبم !

اگر« حساب عمرمان » را داشته باشیم « آدم حسابی » می شویم . بنابراین از حساب امور زند گی خود غافل نشویم چرا که ذات حق دائم به کار حساب مشغول است .

دوست خوبم !

اگر چه منطق ضامن سلامت کار یک ریاضیدان است ولی منبع تغذیه او نیست نان روزانه او را مسائل مهمتر ، که موجب پیشرفت او می شوند تامین می کند .

دوست خوبم !

چه زیباست دررفتار با دیگران خوبی ها را جمع کنیم ، بدی ها را تفریق نماییم ، شادی ها را ضرب نماییم ، غم ها را تقسیم نموده ، از نفرت ها جذر بگیریم و محبت ها را به توان برسانیم .

هندسه شخصیت خود را با خطوطی منظم و راست ترسیم کنیم و فراموش نکنیم که یک انسان مسئول باید زندگی فردی اش را بر دو اصل منفی استوار کند تا زندگی اجتماعی و اقتصادی اش همواره براساس اصل مثبتی پایدار بماند : اول آنکه بیش از نیاز نخواسته باشد تا برای کسب آن خود را به خفت بیندازد دوم آنکه بیش از نیاز نداشته باشد تا برای حفظ آن در هراس بیافتد .

دوست خوبم !

در زندگی خودآزادگی پیشه کن و فراموش نکن ؛آنانکه دل به « عرض » یک صندلی بسته اند در« طول » زندگی اسیر بوده اند .

دوست خوبم !
در انتخاب دوستان و همنشینا نت دقت کن و همیشه آنان را از میان دانایان و خردمندان برگزین زیرا خردمند با خردمند سازگار است اما نادان نه با دانا سازگار است نه با نادان دیگر چونانکه خط راست بر خط راست دیگر منطبق می شود اما خط ناراست نه بر ناراست دیگر منطبق می شود نه بر راست .

دوست خوبم !

با معادله زیبای زندگی سعی بر آن داشته باش که جدولی مصفا و رسمی دل آرا در حل مختصاتx وy ها شیبی به سوی کمال بی نهایت کشیده گردد تا به مراد خود برسی .

چون هرم بلند همت و چون مخروط عالی نهمت باشید .

نور حق و شعاع پرتو جمال محمد «ص» در کانون قلبتان همرس باد .

« دوستدار تو ریاضیدان »
آفلاین
اسمان
ثبت‌نام‌شده

سپاس ها 0
۲-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۲۳ عصر
0RE: سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی | ارسال: #8
[تصویر: 1316868651_3130_e797575ac7.jpg]

مشکل آقای مربع
يکي بود يکي نبود آقاي مربّع خيلي غمگين بود. چون يکي از ضلع هايش را گم کرده بود. آن شب، در خانه دايره بزرگ، مهماني خوبي برپا بود. همه دعوت شده بودند. آقاي مربّع هم دعوت شده بود. اما چطور مي توانست بدون يک ضلع به آن مهماني برود؟

صداي در خانه بلند شد. پشت در، دوست قديميآقاي مربّع، آقاي مستطيل بود. آقاي مستطيل، مثل هميشه، با خوشرويي سلام کرد و گفت: آمده ام تا با هم به مهماني برويم.

آقاي مربّع گفت: اما، من نمي توانم بيايم! بعد هم ماجراي گم شدن يک ضلعش را تعريف کرد.

آقاي مستطيل فکري کرد و گفت: تا مرا داري، غصّه هيچ چيز را نخور. همين الان، يکي از ضلع هايم را به تو مي دهم.

او اين را گفت و يکي از دو ضلع کوچکش را به مربّع داد، ضلع کوچک مستطيل، درست اندازهآقاي مربّع بود.آقاي مربّع نگاهي به سرتا پاي با خوشحالي گفت: چه خوب! حالا ديگر مجبور نيستم در خانه بمانم.

بعد هم سرش را بلند کرد تا به مستطيل بگويد: عجله کن بروم؛ اما چشمش که به او افتاد، ساکت ماند و دوباره غمگين شد، چون حالا دوست خوبش، يک ضلع کم داشت.

آقاي مربّع، ضلع آقاي مستطيل را پس داد و گفت: خيلي ممنونم! بهتر است عجله کني تا به مهماني برسي!

آقاي مستطيل گفت: اين حرف را نزن! مگر من بدون تو جايي مي روم؟ اصلاً من مي مانم؛ تو برو!

آقاي مربّع با ناراحتي گفت: نه، گفتم که تو برو! من مي مانم.

آقاي لوزي، از آن طرف مي گذشت تا به مهماني آقاي دايره برود. راهش را کج کرد و به در خانه آقاي مربّع آمد، در باز بود. آقاي لوزي، سر و صدا را شنيد، او با صداي بلند گفت: چه خبر است؟! چرا داد و هوار مي کنيد؟ خجالت دارد؛ دو تا چهار ضلعي که با هم دعوا نمي کنند!

آقاي مستطيل با خنده گفت: نه دعوايي در کار نيست! ماجرا از اين قرار است که....

بعد همه ماجرا را تعريف کرد. آقاي لوزي فکري کرد و گفت: چه لازم کرده که مشکل را اين طوري حل کنيد؟! من راه حل بهتري دارم. من دو تا قطر دارم که الان، آنها را لازم ندارم. آقاي مربّع مي تواند هر کدام از قطرهاي مرا که مي خواهد، بردارد و از آن استفاده کند.

آقاي مربّع، قطرها را امتحان کرد، هيچ کدام اندازه او نبود.

يکي، کمي بزرگ و ديگري، کمي کوچک بود، در نتيجه، مشکل حل نشد.

آقاي مربّع گفت: از هر دوي شما ممنونم. حالا ديگر بهتر است برويد و مرا تنها بگذاريد! اما مستطيل و لوزي، از جايشان تکان نخوردند.

در همين وقت، مثلث کوچولو از راه رسيد. او آمده بود بهآقاي مربّع بگويد که پدرش بيمار است و نمي تواند به مهماني برود. چشم مثلث که بهآقاي مربّع افتاد، داد زد: واي! واي! عمو مربّع، پس ضلع چهارم شما کجاست؟!

آقاي لوزي فوري گفت: لازم نکرده اين قدر داد بزني بچه!

آقاي مستطيل هم گفت: اتفاق مهمي نيفتاده است جانم! عمو مربّع يک ضلعش را گم کرده است. ما هم داريم فکر مي کنيم تا بتوانيم مشکل او را حل کنيم. همين!

مثلث کوچولو گفت: پس من هم فکر مي کنم تا به شما کمک کنم. بعد خيلي زود گفت: فکرهايم را کردم! من دو تا از ضلع هايم را به عمومربّع مي دهم تا آنها را به هم بچسباند و به جاي ضلع خودش بردارد. خودم هم که بايد به خانه پيش پدر جانم بروم.

اما آقاي مربع، راضي نمي شد که دو ضلع از مثلث کوچولو بگيرد. براي همين گفت: نه عموجان، بهتر است که تو به خانه برگردي و از پدرت اجازه بگيري که با عمومستطيل و عمو لوزي به مهماني بروي. من هم در خانه مي مانم و استراحت مي کنم.

سرانجام، هرطور که بود،آقاي مربّع آن سه دوست مهربان را راضي کرد که بدون او به مهماني بروند.

در خانه دايره بزرگ، همه شکل هاي هندسي جمع بودند. اما جاي آقاي مربّع خيلي خالي بود. چون او هميشه گل سرسبد مهماني ها بود. حرف هاي بامزه مي زد، لطيفه هاي خنده دار تعريف مي کرد و همه را مي خنداند.

دايره بزرگ پرسيد: کسي مي داند که چرا آقاي مربّع نيامده است؟

آقاي مستطيل و آقاي لوزي ساکت ماندند، اما مثلث کوچولو، با صداي بلند گفت: من مي دانم!

بعد هم دويد و رفت و کنار دايره نشست و تعريف کرد که: عمو مربّع، يکي از ضلع هايش را گم کرده است. من و عمو مستطيل و عمو لوزي خواستيم ضلع ها و قطرهايمان را به او بدهيم. اما او قبول نکرد و در خانه ماند.

دايره بزرگ فکري کرد و گفت: خوب، حق داشته است که قبول نکند. چون هيچ يک از شما ضلع اضافي نداريد. اما من مي توانم به او کمک کنم. چون شعاع هاي زيادي دارم.

دايره، يکي از شعاع هايش را به مثلث کوچولو داد و گفت: اين را ببر و به آقاي مربّع بده. از قول من به او بگو اين را به جاي ضلع گم شده ات بردار؛ اگر هم بلند بود، مي تواني آن را کوتاه کني.

مثلث کوچولو، شعاع را روي سر گذاشت و با شادي به طرف خانهآقاي مربّع دويد.

نيم ساعت بعد،آقاي مربّع هم در جمع مهمان ها بود. او گل مي گفت و گل مي شنيد، حرف هاي بامزه مي زد، لطيفه هاي شيرين تعريف مي کرد و مي خنديد و مي خنداند.
آفلاین
اسمان
ثبت‌نام‌شده

سپاس ها 0
۲-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۲۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-مهر-۱۳۹۰ ۰۴:۲۸ عصر، توسط اسمان.)
0RE: سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی | ارسال: #9

[تصویر: 1316869021_3130_07a412ea97.jpg]

بازی با ریاضی (آیات قرآن) 1)من در شرفم به علم دفتر مطلق 2)شمسم قمرم شریک زهره زشفق 4)هر گوهر و در زلؤلؤ لالافر 8)گویند زتحت و فوق هریک حق حق به دو بیت بالا توجه کنید. شاید در نگاه اول برایتان جذاب نباشند و فکر کنید که این دو بیت نیز مانند بیت های دیگر هستند؛اما این چهار مصراع،یکی از ابتکارات منسوب به خواجه نصیرالدین طوسی ریاضیدان بر جسته ی ایرانی است. حال با دانستن این ابیات بازی زیر را انجام می دهیم.به شخصی بگویید که از سوره ی توحید(اخلاص) یک حرف انتخاب کند؛ولی به شما نگوید. سپس دو بیت بالا را برایش بخوانید و از او بخواهید به شما بگوید حرفی را که انتخاب کرده است،در کدام مصراع یا مصراع ها آمده است(تکرار شده است). سپس شما اعداد کنار مصراع های گفته شده را که فرد مقابل گفته است، حرف مورد نظرش در آن مصراع است، باهم جمع کنید و از روی جدول پایین به او بگویید که حرف انتخابی او چه بوده است. ممکن است آن شخص به شما بگوید حرف انتخابی او در هیچ یک از مصراع های گفته شده،نیست،در این صورت نیز شما خواهید توانست حرف انتخابی او را حدس بزنید؛چون این حرف "ص" است که در سوره ی توحید قرار دارد، ولی در دو بیت مورد نظر، تکرار نشده است. حرف عدد متناظر با حرف حرف عدد متناظر با حرف ب ۱ ن ۹ س ۲ ی ۱۰ م ۳ ق ۱۱ ا ۴ و ۱۲ ل ۵ د ۱۳ ه ۶ ک ۱۴ ر ۷ ف ۱۵ ح ۸

آفلاین
اسمان
ثبت‌نام‌شده

سپاس ها 0
۷-مهر-۱۳۹۰, ۱۱:۲۷ عصر
0RE: سخنی با خدا به زبان ریاضی+ طنز ریاضی | ارسال: #10
[تصویر: 1317326246_3130_b4b40f06e6.gif]

کلینیک خدا......!!!

به کلینیک خدا رفتم تا چکاپ همیشگی ام را انجام دهم، فهمیدم که بیمارم ...

خدا فشار خونم را گرفت، معلوم شد که لطافتم پایین آمده.

زمانی که دمای بدنم را سنجید، دماسنج 40 درجه اضطراب نشان داد.

آزمایش ضربان قلب نشان داد که به چندین گذرگاه عشق نیاز دارم، تنهایی سرخرگهایم را مسدود کرده بود ...

و آنها دیگر نمی توانستند به قلب خالی ام خون برسانند.

به بخش ارتوپدی رفتم چون دیگر نمی توانستم با دوستانم باشم و آنها را در آغوش بگیرم.

بر اثر حسادت زمین خورده بودم و چندین شکستگی پیدا کرده بودم ...

فهمیدم که مشکل نزدیک بینی هم دارم، چون نمی توانستم دیدم را از اشتباهات اطرافیانم فراتر ببرم.

زمانی که از مشکل شنوایی ام شکایت کردم معلوم شد که مدتی است که صدای خدا را آنگاه که در طول روز با من سخن می گوید نمی شنوم ...!

خدای مهربان برای همه این مشکلات به من مشاوره رایگان داد و من به شکرانه اش تصمیم گرفتم از این پس تنها از داروهایی که در کلمات راستینش برایم تجویز کرده است استفاده کنم :

هر روز صبح یک لیوان قدردانی بنوشم

قبل از رفتن به محل کار یک قاشق آرامش بخورم .

هر ساعت یک کپسول صبر، یک فنجان برادری و یک لیوان فروتنی بنوشم.

زمانی که به خانه برمیگردم به مقدار کافی عشق بنوشم .

و زمانی که به بستر می روم دو عدد قرص وجدان آسوده مصرف کنم.

امیدوارم خدا نعمتهایش را بر شما سرازیر کند:

رنگین کمانی به ازای هر طوفان ،

لبخندی به ازای هر اشک ،

دوستی فداکار به ازای هر مشکل ،

نغمه ای شیرین به ازای هر آه ،

و اجابتی نزدیک برای هر دعا .
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow خاطرات بچه های ریاضی tamanna70 366 31,007 ۲۷-خرداد-۱۳۹۳ ۰۶:۵۵ عصر
آخرین ارسال: zinadini
  معمای ریاضی paria DG 9 3,793 ۲۵-آبان-۱۳۹۲ ۰۳:۱۹ عصر
آخرین ارسال: kondor
  معمای جالب ریاضی mnbgyhj 5 3,840 ۳-آبان-۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ عصر
آخرین ارسال: eli123
  عکس های مربوط به ریاضی meys@m 16 19,862 ۳-بهمن-۱۳۹۱ ۰۹:۱۱ عصر
آخرین ارسال: Mozhgan
  دانشنامه ریاضی meys@m 0 935 ۲-آذر-۱۳۹۱ ۱۱:۲۲ صبح
آخرین ارسال: meys@m
  اطلاعیه)  نتایج انفرادی و تیمی سی و ششمین مسابقات ریاضی کشوری زنجان SH[AHA]B 6 2,300 ۱۶-خرداد-۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ عصر
آخرین ارسال: new season
  امتحان ریاضی SH[AHA]B 1 1,581 ۳-اسفند-۱۳۹۰ ۰۲:۴۵ عصر
آخرین ارسال: ریتاکرباسی
  خبرهایی از گروه ریاضی meys@m 2 1,198 ۸-بهمن-۱۳۹۰ ۰۲:۵۴ عصر
آخرین ارسال: abolfazlalam
  قطعی بودن تک‌مرحله‌ای شدن کنکور ارشد ریاضی سال ۹۰ meys@m 3 1,814 ۲۹-دي-۱۳۹۰ ۰۶:۲۳ عصر
آخرین ارسال: meys@m
  لطیفه های ریاضی tamanna70 16 11,999 ۲۲-دي-۱۳۹۰ ۰۲:۳۸ عصر
آخرین ارسال: mahdi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان