شما وارد انجمن نشده‌اید، در اینصورت از تمامی امکانات سایت نمی‌توانید استفاده کنید. برای رفع این مشکل وارد شوید یا ثبت‌نام کنید.
جامعه مجازی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان
اخباررر فرومی... - نسخه قابل چاپ

+- جامعه مجازی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان (http://forum.vru.ac.ir)
+-- انجمن: انجمن آزاد (/forum-25.html)
+--- انجمن: کافه دانشگاه (/forum-26.html)
+---- انجمن: آموزش و مهارت (/forum-179.html)
+---- موضوع: اخباررر فرومی... (/thread-1765.html)

صفحه ها: 1 2 3


اخباررر فرومی... - hossein_hrn - ۸-اسفند-۱۳۸۹ ۱۰:۴۴ عصر

افزایش 30 درصدی زندگی مجردی دختران

یک آسیب‌شناس و متخصص علوم رفتاری از افزایش 30 درصدی زندگی مجردی دختران خبر داد و گفت: افزایش زندگی تک زیستی، گسترش پذیرش دختران در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و اشتغال آنها در سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی باعث افزایش زندگی مجردی دختران شده است.

به گزارش خبرگزاري مهر مجید ابهری افزود: شروع زندگی مجردی در دختران از زندگی دانشجویی آغاز شده و از آنجا که این نوع زندگی تمرین مستقيم برای زیستن است دختران به این نوع زندگی عادت می‌کنند، به‌طوری که حتی بعد از پایان تحصیلات نیز به آن ادامه می‌دهند. این آسیب شناس اجتماعی تاکید کرد: بروز این پدیده باعث گسترش خانواده‌های تک نفره و دشواری تشکیل خانواده می‌شود. به گفته ابهری، افزایش فاصله خانوادگی از نگاه فرهنگی، یافتن استقلال مالی و عدم علاقه دختران به بازگشت باعث شده هر سال تعداد آنها روند صعودی پیدا کرده و نتیجه آن بروز و تعمیق گسست نسلی شده است. به گفته وی، افزایش زندگی‌های مجردی ناهنجاری‌های رفتاری را در پی دارد، به همین دلیل می‌توان با اتخاذ سیاست‌های مناسب از وقوع آن جلوگیری کرد. وی افزود: همچنین تشکیل خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه در دوران تحصیل می‌تواند از دیگر اهرم‌های کاهش‌دهنده زندگی تک سیستمی باشد.

منبع: دنیای اقتصاد
درگذشت مهري وداديان بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون - hossein_hrn - ۱۱-اسفند-۱۳۸۹ ۰۳:۳۹ عصر

مهري وداديان بازيگري كه بازي‌هاي ماندگارش در نقش مادر را خوب به ياد داريم، از دنيا رفت و ما را با نقش‌هاي مادرانه‌اش تنها گذاشت.


وداديان كه در بيمارستان سجاد تهران بستري بود، عصر روز دوشنبه 9 اسفند از دنيا رفت. اين بازيگر در سال 1315 چشم به جهان گشود و حضور در تلويزيون را از حدود سال 1337 با اجرا در تئاتر و بازي در سينما را از سال 1346 با ايفاي نقش كوتاهي در «آشيانه خورشيد» آغاز كرد. وي در سال‌هاي پاياني حيات مبتلا به بيماري‌هاي پاركينسون و آلزايمر شده بود. آتش بدون دود، دليران تنگستان، پاييز صحرا، طالب، ماجراهاي آقاي خموشيان، برگ‌ريزان، آينه عبرت و بي‌گناهان از جمله كارهاي تلويزيوني اين بازيگر بوده‌اند. گل‌هاي داودي، مدار بسته، گمشده، پدربزرگ، رابطه، بگذار زندگي كنم، صعود، شكار، سايه‌هاي غم، عبور از غبار، افسانه آه، دلشدگان، مرد آفتابي، كميته مجازات، معادله، عاشق و راننده تاكسي از نقش‌آفريني‌هاي سينمايي اين بازيگر محسوب مي‌شوند.

روحش شاد...
اخباررر..... - hossein_hrn - ۱۲-اسفند-۱۳۸۹ ۰۱:۲۱ عصر

برخورد پلیس با دارندگان دیش‌های ماهواره‌ای علنی

واحد مركزي خبر اعلام كرد: فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس با دارندگان دیش‌های ماهواره‌‌ای علنی، برخورد می‌کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه همایش معاونان اجتماعی استان‌های ناجا و پلیس تخصصی در جمع خبرنگاران افزود: قانون برخورد با تجهیزات ماهواره‌ای تعطیل یا منسوخ نشده، بلکه همچنان جاری است و پلیس طبق قانون در این زمینه عمل می‌کند.وی اضافه کرد : پلیس وظیفه دارد با دیش‌های مشهود برخورد کند و وقتی در پنجره ساختمانی که نبش بزرگراه قرار دارد دیش ماهواره نصب کرده‌اند این دهن‌کجی به قانون است و پلیس در مرحله اول تذکر می‌دهد و پس از آن با حکم قضایی با فرد متخلف برخورد می‌کند.سردار احمدی مقدم گفت: این مانند ویروس است و باید با آن برخورد شود، چون در غیر این صورت حرمت قانون شکسته می‌شود. وی با بیان اینکه برخورد با دارندگان دیش‌های ماهواره‌ای علنی طرح جدیدی نیست، افزود: پلیس در این زمینه از حد قانونی خود فراتر عمل نمی‌کند. فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: از اینکه نهادی غیر از پلیس در مورد ماهواره‌ها برخورد می‌کند اطلاعی ندارم.
اخباررر..... - hossein_hrn - ۱۲-اسفند-۱۳۸۹ ۰۱:۳۲ عصر

فيش حقوقي عجيب فروشنده را شوكه كرد!!


يك بازارياب و فروشنده وسايل كمكهاي اوليه پس از مشاهده برگه حقوق خود دچار شوك شد! ‏
به گزارش مركز اطلاع رساني "‏The local‏ "، يك فروشنده و بازارياب كمكهاي اوليه در سوئد پس از اينكه صورت حساب حقوق خود را مشاهده كرد دريافت كه تنها دو كرون (معادل 300 تومان) به حساب او واريز شده است! ‏
نكته جالب توجه اينكه مبلغ كل حقوق اين فرد سه كرون بوده است اما پس از كسر ماليات تنها دو كرون براي او باقي مانده است . ‏
مسئولين شركتي كه اين فروشنده به استخدام آن در آمده است اعلام كرده اند كه تقلبي در اين خصوص صورت نگرفته و اين مبلغ حق وي است! ‏
مقامات اين شركت عنوان كرده اند كه فرد فروشنده در مواردي كارهاي غير ضروري صورت داده و به شركت هزينه تحميل كرده است . ‏
فروشنده سوئدي عنوان كرده است كه با مشاهده فيش حقوقي خود به شدت شوكه شده و چنين مسئله اي براي او غير قابل باور است . ‏
كارفرماي اين فرد اعلام كرده است كه حاضر است در دادگاه نيز از تصميم خود مبني بر واريز اين حقوق اندك به حساب كارگر خود دفاع كند. ‏
RE: اخباررر فرومی... - Amirali - ۱۲-اسفند-۱۳۸۹ ۰۳:۱۵ عصر

فروش خودروي احمدي نژاد به يك ايراني
برنده مزايده خودرو محمود احمدي نژاد يك ايراني بود كه بيش از 2 ميليارد و 500 ميليون تومان براي خريد اين خودرو پرداخت.
به گزارش گروه سياسي «خبرگزاري دانشجو»، يك شهروند ايراني با پرداخت بيش از 2 ميليارد و 500 ميليون تومان خودروي شخصي محمود احمدي نژاد را خريد.

خودرو شخصي احمدي نژاد مدتي قبل با هدف تامين مسكن معلولان به مزايده گذاشته شده بود.


RE: اخباررر فرومی... - meys@m - ۱۲-اسفند-۱۳۸۹ ۰۴:۲۹ عصر

اگه تاپیک همینقدر تمیز و جالب پیش بره، مهم و به بالای انجمن سنجاق خواهد شد.

ممنون hossein_hrn عزیز به خاطر این تاپیک مفید.


ازدواج 23 میلیارد تومانی!! - hossein_hrn - ۱۳-اسفند-۱۳۸۹ ۰۱:۳۰ عصر

برای برگزاری یک مراسم ازدواج در هند بیش از یک میلیارد روپیه (23 میلیارد تومان) هزینه شد.

واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه " تایمز آف ایندیا " نوشت، این مراسم که در منطقه "جوناپور" در جنوب دهلی در اراضی بزرگ کشاورزی که همه امکانات موردنیاز آن از هتل ها اجاره شده بود برگزار شد و هنرمندانی که از مناطق مختلف هند آمده بودند یک ماه برای تزئین محل ازدواج کار کردند.

پدر عروس به داماد یک فروند بالگرد به ارزش330 میلیون روپیه هدیه کرد.

عروس و داماد ، دختر و پسر دو سیاستمدار محلی متعلق به جامعه گوجار هستند که در منطقه همجوار پایتخت زندگی می کنند و معمولا اهالی این طبقه در ازدواج های خود هزینه های زیادی صرف می کنند و اهدای خودرو ، طلا و جواهرات و حتی اعطای شغل بین آنان رایج است.

گفته می شود به علت اینگونه اقدامات ، افرادی از این طبقه که ثروتمند نیستند برای برگزاری مراسم در شان خود ، وام های کلان می گیرند تا هدیه های ارزشمندی به داماد بدهندد.

پدر داماد گفت: به آرایشگر پسرم 250 هزار روپیه ( حدود 5 میلیون و750 هزار تومان) هدیه داده ام.

یکی از آرایشگرهای این منطقه هم گفت : در ازدواج های قبلی ، یک هزار روپیه ، موتور سیکلت و خودرو هدیه گرفته است.
20 تن ترياك از خارج از كشور با مجوز وزارت بهداشت وارد شده است - hossein_hrn - ۱۳-اسفند-۱۳۸۹ ۰۱:۴۶ عصر

رييس پليس فرودگاه‌هاي كشور:

20 تن ترياك از خارج از كشور با مجوز وزارت بهداشت وارد شده است

رييس پليس فرودگاه‌هاي كشور اعلام كرد: مواد مخدر (ترياك) وارد شده به فرودگاه امام خميني(ره) با مجوز قانوني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي جهت مصرف دارويي بوده است.


به گزارش ايرنا، سرتيپ دوم پاسدار «نبي‌الله حيدري» در جمع خبرنگاران افزود: 20 تن ترياك از خارج از كشور به منظور مصرف پزشكي و با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در يك ماه گذشته وارد فرودگاه بين‌المللي امام خميني(ره) شده است. چند روز گذشته سرتيپ دوم پاسدار «حميدرضا حسين‌آبادي» رييس پليس مبارزه با مواد مخدر از كشف 20 تن ترياك در فرودگاه بين‌المللي امام خميني(ره) خبر داده بود. رييس پليس فرودگاه‌هاي كشور با رد اين مطلب كه اين مواد بدون مجوز و به صورت قاچاق وارد كشور شده است، اضافه كرد: كل مواد مخدر وارداتي (ترياك) 5/17 تن كه با در نظر گرفتن بسته‌بندي‌ها به 20 تن مي‌رسد، از ساير كشورها خريداري و برابر قانون وارد كشور شده است. وي ادامه داد: اين مواد مخدر بر اساس مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و هيات كنترل نظارت بر مصرف دارويي مواد مخدر (ANCD) بوده است و مصرف دارويي دارد.
خودکشی يك دانشجوي دانشگاه شريف - hossein_hrn - ۱۵-اسفند-۱۳۸۹ ۱۲:۱۷ عصر

ايسنا نوشت: روابط عمومي دانشگاه صنعتي شريف از درگذشت يکي از دانشجويان دانشکده فيزيک دانشگاه صنعتي شريف به دليل اقدام به خودکشی در شامگاه روز پنج شنبه دوازدهم اسفند ماه خبر داد.

به گزارش ايسنا، دانشگاه صنعتي شريف در خبري اعلام كرد: مهدي علي آقايي دانشجوي کارشناسي ارشد ورودي سال 1387 بود كه بنا به اظهارات خانواده‌ وي، علي آقايي در هفته‌هاي اخير دچار برخي مشکلات عاطفي شده بود. چند تن از اعضاي هيات‌رييسه‌ دانشگاه تا لحظات آخر در بيمارستان به اميد بهبود اين دانشجو حضور داشته‌اند و با قلبي آکنده از درد و اندوه شامگاه پنج‌شنبه اين بيمارستان را ترک نمودند.

منبع:دنياي اقتصاد
پيوستن بازيگران «فرار از زندان» و«لاست» به سريال «Work it» - hossein_hrn - ۱۶-اسفند-۱۳۸۹ ۰۳:۱۴ عصر

دو بازيگر سريال‌هاي «فرار از زندان» و «لاست» در سريال «Work it» بازي مي‌كنند.

«ربكا مدر» بازيگر زن سريال پرطرفدار «گمشدگان» (لاست) براي بازي در سريال كمدي «Work it» قرارداد امضا كرده است. داستان اين سريال كه از شبكه «اي.بي.سي» پخش مي‌شود، درباره دو فروشنده ماشين است كه بيكار مي‌شوند و تصميم مي‌گيرند با پوشيدن لباس زنانه، شغل داروسازي را دنبال كنند. به نوشته ديجيتال اسپاي،‌ نام «اموري نولاسكو» بازيگر سريال تلويزيوني «فرار از زندان» هم درميان بازيگران اين سريال به چشم مي‌خورد. «لاست» يا «گمشدگان» سريال تلويزيوني آمريكايي بود كه داستان گروهي از بازماندگان سقوط پرواز ‌815 دوشينيگ برفراز جزيره‌اي ناشناس در اقيانوس آرام را روايت مي‌كند. سبك كلي اين مجموعه تلويزيوني معما‌گونه بود. هر قسمت سريال شامل زندگي هركدام از بازماندگان در جزيره و قسمتي از زندگي گذشته او مي‌شد. اولين قسمت اين سريال در ‌22 سپتامبر ‌2004 پخش شد و تمام شش فصل آن در ادامه‌ روي آنتن رفت. اين سريال از شبكه «اي.بي.سي» و همين‌طور از شبكه‌هاي كشور‌هاي ديگر روي آنتن رفت.

ربکا مادر(Rebecca Mader) در نقش شارلوت لویس در سریال لاست

[تصویر: 1299496861_2351_646a368625.jpg]

.........

آموري نولاسكو (Amaury Nolasco) در نقش فرناندو سوكري در سریال فرار از زندان

[تصویر: 1299497878_2351_73cc094766.jpg]